Nízké Tatry

Krásná příroda Nízkých Tater osloví každého návštěvníka, který má rád horské túry, letní či zimní sporty a také procházky přírodou. Nízké Tatry se mohou pochlubit známými vrcholky a krásnými výhledy do okolní krajiny. Během letního období zde naleznete velké množství turistických tras, které Vás po těchto horách s radostí provedou. Během zimní sezóny je v Nízkých tatrách více skiareálů, které jsou i mezinárodně známy. V okolí Nízkých Tater naleznete zajímavá místa, kde můžete strávit celé dny příjemný aktivním odpočinkem a relaxací. O zábavu je v Nízkých Tatrách postaráno.

Chopok

Vášniví lyžaři a snowboardisté si rozhodně přijdou na své v nejznámějším slovenském středisku Chopok nacházejícím se v Nízkých Tatrách pod vrcholem stejnojmenné hory. Tento areál dýchající alpskou atmosférou byl v posledních letech modernizován a nyní nabízí 45 km sjezdovek všech obtížností, od mírných svahů vhodných pro rodiny s dětmi či začínající lyžaře, až po strmé a freeridové tratě pro zdatné sportovce. Součástí areálu je moderní větruodolná kabinová lanovka a také široká nabídka ubytování. Navíc, pokud byste zatoužili po odpočinku, v nedalekém Liptovském Mikuláši se nachází světoznámý obří aquapark Tatralandia.

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodním dílem v okrese Liptovský Mikuláš, jehož stavba byla dokončena roku 1975. Celková rozloha nádrže činí 27 km2 a pojme 360 mil. m3, což z ní učinilo největší nádrží řeky Váh. Stavba byla původně vybudována jako protipovodňová hráz, dnes nabízí turistům širokou škálu sportovního vyžití. Zasurfujte si, zarybařte, kochejte se krajinou z paluby lodi, nebo zažijte dobrodružnou jízdu na vodních skútrech.

Demänovská Dolina

Demänovská Dolina je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Nízkých Tatrách a je také součástí Národního parku Nízké Tatry. Její délka je 16 km a vidět z ní můžete vrcholky Ďumbier, Dereše, Chopok nebo Poľana. Nalezneme zde také Demänovský kras a Vrbické pleso.
Letní turistika, lyžování, známé jeskyně, nádherná příroda - to vše je Demänovská Dolina. Demänovská Dolina je též název stejnojmenné obce, která leží v této lokalitě. Pokud se rozhodnete vydat do těchto krásných míst, zajisté budete spokojeni. Můžeme jen doporučit.

Dereše

Třetí nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2004 m n. m.

A máme tu něco pro milovníky pravé horské turistiky, kamenitého terénu a nádherného výhledu z vrcholku. Dereše se tyčí do výšky 2004 m n. m. jakožto třetí nejvyšší vrchol Nízkých Tater. Cesta na vrchol je pokryta hustým kosodřevinným porostem, zvláště borovic, proto doporučujeme vybavit se dlouhými rukávy a nohavicemi. Na severních svazích Dereše se nachází obtížný lyžařský terén, který v zimních měsících ocení opravdoví frajeři. Z vrcholku se otevírají nádherné výhledy všemi směry, zejména do severních kotlů Chopku.

Ďurková

Tento vrchol nacházející se v západní části Nízkých Tater se vypíná do výše 1750 m n. m., v hlavním hřebeni pohoří mezi Chabencem a Zámostskou holí. Pokud milujete dlouhé turistické výšlapy s obrovským převýšením, je Ďurková dobrou volbou právě pro vás. Čeká vás 27 km, při kterých si dáte pořádně do těla. Při sestupu se můžete osvěžit minerálním pramenem Kyslá, na který narazíte půl kilometru pod rozcestníkem Bauková.

Ďumbier

nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2043 m n.m.

Mohutný skalnatý žulový masív, tyčící se do výšin nad celými Nízkými Tatrami, to je Ďumbier. Se svou výškou 2043 m n. m. je nejvyšším vrcholem tohoto slovenského pohoří. Nachází se v hlavním hřebeni Nízkých Tater mezi vrcholy Chopok a Králička. Na samotném vrcholu byla zbudována betonová pyramida s kovovým křížem. Zdatným turistům se naskýtá jedinečný výhled do okolí do všech světových stran. Ďumbier je od roku 1973 součástí přírodní rezervace, a to nejen díky výjimečnému ledovcem tvořenému reliéfu, ale také díky bohaté fauně a flóře s četným výskytem chráněných druhů.

Kráľova hoľa

Tento vrchol opředený pověstmi se nachází v Nízkých Tatrách a pyšní se výškou 1946 m n. m. Neváhejte a vystupte i vy na Královu horu, abyste se pokochali jedinečným výhledem na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov a Horehroní. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších vrcholů Nízkých Tater. Přestože na vrchol vede řada turistických chodníků, je túra fyzicky náročná, při výstupu zdatný turista zdolá 1150 metrů převýšení. Nahoře se nachází sídlo horské služby, meteorologická stanice a srubová chata s možností nouzového přespání. Pro horské nadšence.

Kamenná chata pod Chopkom

Kamenná chata pod Chopkom je třetí nejvýše položenou horskou chatou na Slovensku. Naleznete zde možnost ubytování, restauraci a bufet. Chata má vynikají polohu pro vysokohorskou turistiku a v její blízkosti jsou vrcholky Chopok a Dereše. Pár desítek metrů od chaty je lanovka Chopok. Chata pod Chopkom je také velmi oblíbená v zimním období skialpinisty.

Jezero v Krpáčově

Oblast Krpáčovo se nachází v Nízkých Tatrách v Banskobystrickém kraji v nadmořské výšce 800 m. Jezero na Krpáčově přímo vybízí ke koupání, uspokojí také milovníky vodních sportů a i rybáři si zde přijdou na své. Nedaleké okolí poskytuje výborné podmínky pro turistiku, cykloturistiku nebo sběr lesních plodů a hub. Navštivte malebnou krajinu s pohádkovými lesy také v zimě – nedaleko se nachází lyžařské středisko Krpáčovo, kde se vyřádí malí i velcí.

Demänovská jeskyně svobody

Tato krasová jeskyně v Nízkých Tatrách je nejnavštěvovanější turisticky přístupnou jeskyní na Slovensku. Nachází se v nadmořské výšce 870 m n. m. a je zpřístupněná od roku 1924. Jeskyně je tvořena šesti jeskynními úrovněmi, nejnižší z nich protéká podzemní tok Demanovka. Prostory jsou bohatě zdobeny krápníkovými útvary, stalagmity, stalaktity, na stěnách nalezneme krápníkové vodopády. Návštěvníci se během prohlídky mohou pokochat charakteristickými jezírky s krápníkovými lekníny na hladině, jeskynními perlami a dalšími útvary. Jeskyně je také domovem jeskynních raků a netopýrů, také proto byla vyhlášena národní přírodní památkou.

Divoká říčka Demanovka

Divoká řeka, pramenící v Nízkých Tatrách ve výšce přibližně 1570 m n. m. Nabízí nádherný pohled a dle množství sněhu, které odtává se rozvodňuje i její tok. Dále se vlévá do nejdelší řeky Slovenska - Váh.

autor fotografií: Juraj Meško

Skiareál Jasná Nízke Tatry

Zda jste s přáteli, rodinou, lyžař expert nebo začátečník, středisko Jasná Nízké Tatry nabízí aktivity a nádherné prostředí, které si zamilujete. Masiv Nízkých Tater se táhne středním Slovensku v délce 82 km směrem východ - západ mezi malebnými údolími Váhu a Hronu. Nejvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m nm, druhý nejvyšší vrchol je známý lyžařský a turistický kopec Chopok 2024 m. n. m.

Jasná Nízké Tatry jako největší lyžařská aréna s výbornými podmínkami pro zimní sporty na Slovensku nabízí na severní i jižní straně Chopku nekonečné možnosti aktivit, zábavy a aktivního odpočinku. Na vrchol Chopku se dopravíte nejmodernějšími lanovkami Funitel nebo 15-místní kabinkou.

více ...

Středisko nabízí 49 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, vhodných pro začátečníky, rodiny s dětmi, pokročilé lyžaře a také na uspořádání závodů světové úrovně. Moderní zasněžovací systém v délce téměř 30 km poskytuje garanci sněhu minimálně 5 měsíců v roce. Milovníci divoké jízdy si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a ve skvělém snow parku. Večer se v Jasné lyžuje na dvou osvětlených sjezdovkách. Délka zimní sezóny je zpravidla od začátku prosince do konce dubna. Na Chopku jezdí 30 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 30 000 osob za hodinu.

Další informace
lanovek: 12
vleků: 18
sjezdové tratě: 48,99km

méně ...

Kráľova hoľa

Ďumbier

Liptovská Mara

Rady a tipy pro výběr ubytování

Rezervujte si ubytování na věrohodných stránkách, které znáte. Za nás můžeme doporučit například booking, pomocí kterého můžete hledat ubytování nalevo.

Ověřte si reputaci ubytovatele, na internetu a rezervačních portálech najdete recenze a názory hostů. Pokud se špatné recenze opakují a lidé si stěžují dokola na to samé, může mít toto opravdu význam.

Seznamte se s podmínkami poskytovatele ubytování. Často mohou být detaily jako snídaně, parkování, druh pokoje, jeho velikost či výhled zásadní pro Váš příjemný pobyt.

Chcete s ubytování poradit? Rádi Vám pomůžeme. Napište nám Vaši představu na info@ceskoaslovensko.cz a rádi Vám doporučíme vhodný hotel či pension a pomůžeme s jeho rezervací a případnou další organizací.