Máte rádi zimní sporty? Mrkněte na vybrané skiareály, ve kterých si příjemně zalyžujete. Získejte přehled o možnostech jaké nabízí a prohlédněte si fotogalerii.

Pro zjištění aktuálních informací o výšce sněhu a provozu doporučujeme portál www.holidayinfo.cz (pro ČR) nebo www.holidayinfo.sk (pro SR)

autor fotografií: Juraj Meško

Skiareál Jasná Nízke Tatry

Zda jste s přáteli, rodinou, lyžař expert nebo začátečník, středisko Jasná Nízké Tatry nabízí aktivity a nádherné prostředí, které si zamilujete. Masiv Nízkých Tater se táhne středním Slovensku v délce 82 km směrem východ - západ mezi malebnými údolími Váhu a Hronu. Nejvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m nm, druhý nejvyšší vrchol je známý lyžařský a turistický kopec Chopok 2024 m. n. m.

Jasná Nízké Tatry jako největší lyžařská aréna s výbornými podmínkami pro zimní sporty na Slovensku nabízí na severní i jižní straně Chopku nekonečné možnosti aktivit, zábavy a aktivního odpočinku. Na vrchol Chopku se dopravíte nejmodernějšími lanovkami Funitel nebo 15-místní kabinkou.

více ...

Středisko nabízí 49 km perfektně upravených sjezdovek různých obtížností, vhodných pro začátečníky, rodiny s dětmi, pokročilé lyžaře a také na uspořádání závodů světové úrovně. Moderní zasněžovací systém v délce téměř 30 km poskytuje garanci sněhu minimálně 5 měsíců v roce. Milovníci divoké jízdy si přijdou na své v mnohých freeridových zónách a ve skvělém snow parku. Večer se v Jasné lyžuje na dvou osvětlených sjezdovkách. Délka zimní sezóny je zpravidla od začátku prosince do konce dubna. Na Chopku jezdí 30 lanovek a vleků s přepravní kapacitou více než 30 000 osob za hodinu.

Další informace
lanovek: 12
vleků: 18
sjezdové tratě: 48,99km

méně ...

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice LV 1000 je možné se napojit na běžeckou Krkonošskou magistrálu.
Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 km a místy šířky až 100 m.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Skiareál nabízející sjezdové tratě pro všechny lyžaře od modrých sjezdovek až po nejnáročnější černé sjezdovky. Medvědín, Přední Planina, Hromovka a Mechovinec jsou hory, na kterých se rozkládá Skiareál Špindlerův Mlýn. Jejich zasněžené svahy nabízí možnost výběru obtížnosti sjezdovek a tak si každý lyžař u nás vybere.

Svatý Petr - Nejvyhledávanější areál je dějištěm mnoha velkých sportovních akcí v České republice. Ve Svatém Petru si vybere opravdu každý. Od dlouhé široké modré sjezdovky čekající na začínající lyžaře, až po černou FIS World Cup vyhledávanou zkušenými jezdci.

více ...

Hromovka - Brána do světa lyžařů a snowboardistů ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Krásná dlouhá členitá sjezdovka vyhledávaná především zkušenými lyžaři. Cílem nadšenců jednoho z nejdelších večerních lyžování v České republice.

Medvědín - Slunná hora dotýkající se oblaků. Nejvyšší lyžařský vrchol ve Skiareálu Špinderův Mlýn. Červená sjezdovka s novou tváří široká až 60 metrů, se posouvá na přední místa nejširších sjezdovek v ČR. Ani černá sjezdovka nezůstává v pozadí a s novým rozšířením a nově instalovanými bezpečnostními prvky láká náročnější lyžaře.

Horní Mísečky - Malý areál s nepřeberným množstvím možností. Místo zrodu nových lyžařů. Výborná mírná a široká sjezdovka pro děti a začínající lyžaře. Zde se rodí noví lyžaři a snowboarďáci.

Labská - Červená sjezdovka, která se nachází u Labské přehrady na začátku Špindlerova Mlýna. Menší a klidné středisko je vyhledáváné především rodinami s dětmi.

Další informace

lanovek: 5
vleků: 12
sjezdové tratě: 25km
obtížnosti: modrá, červená, černá

Naše zkušenost

Vřele můžeme tento areál doporučit, obzvláště díky své rozmanité nabídce sjezdových tratí, které jsou denně kvalitně upraveny a nabízejí zážitek pro všechny lyžaře od začátečníků až po pokročilé.

Skvělá je i vybavenost skiareálu, který Vám nabízí od půjčoven vybavení, parkovišť, stánků s občerstvením až po kvalitní restaurace řadu možností, kde se můžete zastavit a využít kvalitní služeb.

Rádi se sem vracíme a to i víckrát během sezóny. Mezi jednotlivými částmi areálu jezdí v sezóně skibus, pomocí kterého se snadno dostanete například z Hromovky na Medvědín.

méně ...

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 12 500 osob/hod. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a 100 km od Plzně. Leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezónu výtečné sněhové podmínky na 18 km sjezdových tratí obtížností, o rozloze 50 ha, které jsou z 90% zajištěny technickým sněhem.

Před nadcházející sezónou středisko prošlo výrazným rozšířením a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Skiareál Klínovec prochází již několik let velkou proměnou. Byly prodlouženy a rozšířeny sjezdovky s technickým zasněžováním a technicky a kapacitně nedostačují lyžařské vleky byly nahrazeny moderními čtyřsedačkovými lanovými dráhami. Na sjezdovce Pařezovka byla postavena lanovka CineStar Express, která byla první v ČR s oranžovou krycí bublinou. Tuto lanovku následovala v dalším roce čtyřsedačka SUZUKI na sjezdovce Přemostěná.

více ...

V letošním roce vyrostla další lanovka s oranžovou krycí bublinou na jižní straně. Tato nahradí historickou jednosedačku na sjezdovce Jáchymovká. V nové části areálu na jížní straně byla také zbudována nová sjezdovka, která je na české poměry velmi unikátní svými parametry. Tato nová jáchymovská sjezdovka měří totiž na délku 3 km, její šířka je až 100 m a převýšení 500 m.

Další informace

lanovek: 4
vleků: 5
sjezdové tratě: 18,2km
obtížnost: modrá, červená, černá

méně ...

Skiareál Harrachov

Skiareál Harrachov leží v nejzápadnější části Krkonoš.
Nabízí řadu sjezdových tratí všech obtížností. Od modré pro začátečníky přes dvě červené až po černou pro zdatné lyžaře a snowboardisty. Celková délka sjezdových tratí je 7,3 km. Návštěvníci mohou využít dvě čtyřsedačkové lanové dráhy až na vrchol a jeden vlek - osvětlený pro večerní lyžování.
Součásti skiareálu je také nově vytvořený snowpark.

Další informace

lanovek: 3
vleků: 1
sjezdové tratě: 7,3km
obtížnost: modrá, červená, černá

Skiareál Hochficht

Hochficht leží v kouzelné kopcovité krajině Šumavy a nabízí široké možnosti všem vyznavačům zimních sportů a pro všechny úrovně výkonnosti. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Zalyžujete si na více jak 20 kilometrech bezvadně připravených sjezdovek, kam vás přepraví 5 vleků, 3 lanovky a dva pojízdné koberce. Jistota sněhu je nejvyšší na celé Šumavě.

Nadmořská výška areálu: 933 - 1338 m

Další informace

lanovek: 3
vleků: 5
sjezdové tratě: 20,8km
obtížnost: modrá, červená, černá

Skiareál Chotouň

V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu "POMA" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280m, převýšení 50m) a malý dětský vlek (délka 120m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům. Při maximální rychlosti (2,4 m/s) dva hlavní vleky mohou přepravit až 1100 osob za hodinu. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Velmi zdatným lyžařům bychom doporučili spíš náš stánek s občerstvením.

Protože přírodního sněhu nebývá v této lokalitě (nadm. výška 350 - 400m) dostatek, vybudovali jsme velmi výkonný zasněžovací systém a jsme schopni si pomocí šesti zasněžovacích děl sníh vyrobit sami - potřebujeme pouze mráz. Na minimální výkon lze systém spustit cca od -3°C - dále záleží na vlhkosti vzduchu, směru a intenzitě větru apod. Sjezdovku denně upravujeme nově zakoupenou rolbou Pisten Bully 240. Vleky jsou v provozu 12 hod. denně, od devíti ráno do devíti večer - svah je vybaven osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci.

Další informace

lanovek: 0
vleků: 3
sjezdové tratě: 0,4km
obtížnost: modrá